Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

‘Boodschappen worden duurder om schadelijke milieu-effecten te compenseren’

Redactie

Boodschappen worden vanaf volgend jaar duurder om het milieu te sparen. Dat blijkt uit de voorspelling van het economische bureau van ABN Amro.

Het gaat om uitstoot van broeikasgassen en extra kosten die gemaakt moeten worden voor het zuiveren van wateren door het gebruik van kunstmest. Met de verwachte prijsstijging komt er een einde aan de decennialange trend waarin Nederlanders steeds een kleiner deel van hun budget besteden aan voeding.

Diplomatiedeskundige Robert van de Roer is bereid meer te betalen om zo het milieu te sparen, vertelt hij in Goedemorgen Nederland op NPO 1. "Ik wil dan wel weten hoeveel duurder het gaat worden. Per product denk ik dat ik een absoluut een paar procent meer zou willen betalen. We moeten echt af van die plastic berg, daar wil ik graag een bijdrage aan leveren."

"Wij verkeren in de gelukkige omstandigheid dat het ook kan", reageert mediadeskundige Angela de Jong. "Er zijn ook een boel gezinnen die nu al moeite hebben om wekelijks de boodschappen te kunnen betalen, of laat staan gezond te eten. Daar zie ik wel een probleem."

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau