Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Waterstand rivieren blijft nog zeker een week historisch laag

Redactie

De waterstand in de grote rivieren blijft de komende week nog laag, zo meldt ANP. Rijkswaterstaat denkt dat de stand bij Lobith blijft steken op ongeveer 6.50 meter boven NAP en dat is historisch laag. Maar rond het weekeinde wordt zowel in Nederland als in Duitsland en Zwitserland neerslag verwacht, zodat de waterstand waarschijnlijk niet verder zakt.

Water uit Duitsland en Zwitserland doet er drie tot vier dagen over om Nederland te bereiken, zodat het peil in Nederrijn, Waal, IJssel en Lek daarna waarschijnlijk iets stijgt. Ook de waterafvoer van de Maas is laag, maar dat veroorzaakt minder problemen. De wachttijden bij sluizen lopen wel op omdat schepen maar beperkt worden geschut, waarschuwt Rijkswaterstaat.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau