Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

PVV gaat niet samenwerken met Steve Bannon

Redactie

De PVV sluit zich niet aan bij The Movement, de politieke beweging van Steve Bannon. De voormalig politiek strateeg van Donald Trump wil een populistische 'supergroep' in het Europees parlement, maar dat ziet de PVV niet zitten.

"Wij verwelkomen de steun van Steve Bannon, maar binnen The Movement zijn mensen met wie wij absoluut niet willen samenwerken", aldus PVV-leider in het Europees Parlement Marcel de Graaff tegen de NOS. "Daarom nemen we zeer expliciet afstand van The Movement."

Bannon werkt bij The Movement samen met de Belgische Mischaël Modrikamen. Vlaams Belang, een partij waar de PVV nauwe banden mee heeft, is zeer kritisch over de Franstalige politicus en advocaat. "Modrikamen is een soort charlatan: hij praat namens ons, maar wij weten van niets. Dat is onduldbaar", meldt Europees Parlementslid Gerolf Annemans aan VRT Nieuws.

"Hij doet allerlei politieke statements waar wij absoluut niet achter staan.", zegt de Graaff. "Een organisatie die ondersteunt in de vorm van opiniepeilingen of analyses is prima, maar dat is dan een technische organisatie die zich moet onthouden van politiek."

Steve Bannon was hoofdredacteur van de rechtse site Breitbart News tot hij in augustus 2016 werd benoemd tot campagnebaas van Donald Trump. Na diens verkiezingsoverwinning werd Bannon de hoofdstrateeg van de Republikein.

In augustus 2017 trad hij af in het Witte Huis, om weer terug te keren naar Breitbart. Sinds januari van dit jaar is hij daar geen voorzitter meer en richt hij zich op The Movement.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau