Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Eerste Prinsjesdag voor Rutte-III: ‘Eerste maanden van dit kabinet vooral gedomineerd door relletjes’

Redactie

Het is de derde dinsdag van september en dat betekent Prinsjesdag. De Koning zal vandaag de troonrede uitspreken, met het regeringsbeleid van het komende jaar.

Deze dag is de eerste Prinsjesdag voor Kabinet Rutte-III, dat eind oktober 2017 beëdigd werd. "Er is nog niet heel veel gebeurd", concludeert politiek commentator Wouter de Winther van De Telegraaf in Goedemorgen Nederland. "Je ziet het wel vaker bij een kabinet dat pas halverwege het parlementaire jaar instroomt."

Relletjes

De eerste maanden van dit kabinet werden vooral door relletjes gedomineerd, stelt de politiek commentator. "Het aftreden van minister Zijlstra, de uitspraken van minister Blok en de commotie rond de dividendbelasting."

"We wachten nog steeds op grote zaken als het pensioenakkoord, of op plannen om de arbeidsmarkt te hervormen", zegt de journalist.

'Koopkrachtcijfers om trots op te zijn'

Toch zijn de (uitgelekte) cijfers uit de miljoenennota positief. 95 % van de Nederlanders zou er op vooruit gaan. "Als je een kabinet bent met een miljoenennota met zulke koopkrachtverbetering bent is dat iets om trots op te zijn, al hebben ze daar zelf niet zo veel aan gedaan", zegt de Winther.

"Maar hoe je het wendt of keert: ik kan mij niet herinneren dat ik eerder ooit zulke positieve koopkrachtcijfers voorgespiegeld heb gekregen. Eerst zien dan geloven uiteraard, maar de start en de voorspellingen zien er goed uit."

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau