Twee jaar cel geëist voor lozen drugsafval waarbij handhaver onwel werd
Het Openbaar Ministerie heeft twee jaar cel geëist tegen drie mannen die verdacht worden van het lozen van drugsafval in Benthuizen. Dat meldt het AD. De handhaver die op de lozing afkwam raakte daarbij onwel en moest behandeld worden door ambulancepersoneel.
Bij de drugslozing werden grote containers met duizenden liters chemisch afval gedumpt. Het gaat om restproducten van de productie van MDMA (xtc) en amfetamine. Naast de lozing in Benthuizen, zouden de verdachten ook drugsafval hebben gedumpt in het Drentse Zuidwolde.
De grote containers werden ontdekt door wandelaars. Die zagen hoe de verdachten de containers uit een vrachtwagen laadde en ervandoor gingen. Omdat de vaten lekten, moesten de hulpdiensten snel te werk gaan. Een handhaver raakte door de giftige stoffen onwel en werd door ambulancepersoneel doorverwezen naar een arts.
Na de lozing werd de vrachtwagen gezien door een motoragent. Die gaf de bestuurder een stopteken. De bestuurder probeerde daarna nog te ontsnappen door over de snelweg A28 te rennen. De twee andere verdachten liet hij daarbij achter. De bestuurder kon later worden aangehouden na een zoekactie met een politiehond.
De strafeis is zo hoog omdat er zeer schadelijke stoffen in het milieu zijn gekomen. Ook leiden dit soort lozingen tot maatschappelijk onrust, zo redeneert het OM.