Huurstijging zet door, met name in de grote steden
De woninghuren zijn dit jaar gestegen ten opzichte van 2017. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. In juli 2018 was er sprake van een huurstijging van 2,3 procent ten opzichte van een jaar eerder.
In 2017 was de huurstijging nog 1,6 procent.
Sociale huurwoningen
Bij sociale huurwoningen bij de woningcorporaties was de stijging van de huren met 1,7 procent relatief laag. Bij andere verhuurders van sociale huurwoningen stegen de prijzen met 3,3 procent.
De belangrijkste oorzaak voor de hogere huurprijzen is het feit dat de consumentenprijzen stijgen.
Grote steden en provincies
Met name in de grote steden is er sprake van grote huurstijging. Zo gingen in Amsterdam de huurprijzen met 2,9 procent omhoog, in Den Haag en Utrecht 2,8 procent en in Rotterdam 2,7 procent.
De provincies met de grote steden (Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht) zijn de provincies met de sterkte huurstijgingen, met 1,1 procent was de stijging het laagst in de provincie Drenthe.