Dit is de verdachte van de moord op topcrimineel Karel Pronk
De man die verdacht wordt van de moord op topcrimineel Karel Pronk vorige maand is de 51-jarige Errol Janssen. Dat meldt Omroep West in het opsporingsprogramma Team West.
Janssen is sinds de schietpartij op 7 augustus spoorloos. Hij was voor de moord in het koffiehuis waarvoor de schietpartij plaatsvond. Daarna is hij weggereden op een matzwarte Harley Davidson met het kenteken 72-MD-RS. Opvallend is dat op het achterspatbord het getal 666 staat. Janssen staat ook wel bekend onder de naam Mick van der Laan of Mickey.
De politie laat aan ANP weten dat ze de vermoedelijke schutter al vrij snel in beeld had na de schietpartij, omdat hij te zien is op camerabeelden. Ook waren er getuigen. De zestigjarige Pronk werd die dinsdag vlak voor het middaguur neergeschoten bij koffiehuis Het Kalf aan het Kalverbos in Delft. Agenten hebben nog - tevergeefs - geprobeerd het slachtoffer te reanimeren.
De hoofdofficier van justitie in Den Haag heeft toestemming gegeven om de naam en de foto van de vermoedelijke schutter openbaar te maken. Hij komt ook op de internationale opsporingslijst.
Vlak na de schietpartij werd in de buurt direct een 28-jarige man aangehouden. Maar hij kwam na enkele dagen weer vrij, omdat hij er niets mee te maken had.
'Haagse Holleeder'
Pronk stond bekend als onderwereldfiguur. Zijn bijnaam was daarom ook wel 'Haagse Holleeder'. Hij werd in 2009 veroordeeld wegens het leiden van een criminele organisatie, wietteelt en het bezit van wapens. Hij kreeg zes jaar cel. In 1991 werd hij al eens veroordeeld tot twintig jaar cel voor het uitlokken van de moord op een tuinder in Rijswijk. Hij ontsnapte twee keer met geweld uit de gevangenis.
Een reconstructie van de moord op Karel Pronk is vanavond te zien bij Opsporing Verzocht op NPO 1.