U spaart zich helemaal suf: spaartegoeden op recordhoogte
De spaartegoeden zijn in Nederland hoger dan ooit: in totaal stond er in juni voor 353,7 miljard euro op spaarrekeningen.
Dat is opmerkelijk, omdat de spaarrente bij alle banken al jaren lager wordt, bij de meeste zelfs steeds meer in de buurt van de 0%.
Ook de vakantiemaand juli zorgde er niet echt voor dat mensen massaal hun spaarpotje plunderden.
Niet lucratief
"We vinden het nou eenmaal belangrijk dat je geld beschikbaar hebt”, aldus ING-econoom Marten van Garderen tegen De Telegraaf. "Voor een groot deel van de mensen geldt dat de liquiditeit belangrijker is dan rendement maken. En dan is de spaarrekening toch nog altijd het aantrekkelijkste alternatief. Want iets meer dan nul is nog altijd beter dan nul."
Voor de meeste banken zou het inmiddels beter zijn de spaarrente helemaal op nul te zetten, maar dat durven ze niet te doen uit angst voor de reactie van de klant. De enige die het wel heeft gedaan is de duurzame bank Triodos, waar je sinds vorig jaar maart helemaal niks aan rente opbouwt.