IS-leider laat weer van zich horen: ‘Pleeg meer aanslagen in Europa’
De leider van Islamitische Staat heeft na lange tijd weer iets van zichzelf laten horen. Abu Bakr al-Baghdadi heeft zijn volgelingen opgeroepen om meer aanslagen te plegen in Europa. Dat heeft de IS-leider gezegd in een audio-opname waar De Volkskrant over bericht.
Daarnaast wil de leider dat de inwoners van Bahrain, Saoedi-Arabië en Jordanië hun regeringen omverwerpen.
Al-Baghdadi feliciteerde ook de aanslagplegers met de recente aanslagen in onder meer Canada en Europa. Het is onbekend waar de leider van IS zich op dit moment schuilhoudt.
IS heeft de audio-opname woensdag naar buiten gebracht. Voor het eerst in een jaar tijd laat Abu Bakr al-Baghdadi van zich horen. Hij verwijst in de opname naar het Offerfeest en spanningen tussen de VS en Turkije. Dat wijst er volgens de krant op dat de tape onlangs is gemaakt.