Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Vakantiegangers opgelet: Nederlandse Ryanair-piloten gaan vrijdag staken

Redactie

Nederlandse piloten van Ryanair willen vrijdag staken, heeft vakbond VNV via NOS bekendgemaakt. De piloten sluiten zich daarmee aan bij stakingen in Duitsland, Zweden, België en Ierland.

Piloten willen betere arbeidsvoorwaarden

Het is de eerste keer dat Nederlandse piloten van de Ierse vliegtuigmaatschappij gaan staken. De vliegers willen niet meer als ZZP'er werken, maar in dienst genomen worden en ze willen dat het Nederlands arbeidsrecht wordt toegepast, in plaats van het Ierse, dat minder bescherming biedt.

VNV-onderhandelaar Joost van Doesburg zegt tegen NOS: "De piloten werken op basis van schijnzelfstandigheid, moeten doorwerken bij ziekte en kunnen zomaar van de ene op de andere dag worden overgeplaatst naar het buitenland."

Ryanair stapt naar de rechter voor kort geding

Ryanair probeert de staking nu via de rechter te voorkomen en heeft goede hoop, gezien eerder een personeelsstaking bij Easyjet door de rechter werd verboden, omdat te veel mensen op zo'n drukke weekend- én vakantiedag zouden worden gedupeerd.

Mocht de staking doorgaan, dan is het de vraag of Ryanair tijdig voor vervangende piloten kan zorgen. Volgens Van Doesburg is de kans groot dat er helemaal geen Ryanair-vluchten vertrekken. Dit zou dan gelden voor de luchthavens Schiphol, Eindhoven, Maastricht, Weeze (Duitsland) en Brussel Charleroi (België).

De zaak dient morgen bij de rechtbank in Haarlem.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau