Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

ProRail controleert extra op ‘spoorbrugspringers’: ‘Dit is levensgevaarlijk’

Redactie

Spoorbeheerder ProRail gaat extra surveilleren langs spoorbruggen om zogenoemde 'spoorbrugspringers' op de bon te slingeren. Vooral plekken die bekend staan als geliefde duikplaats, zullen in de gaten worden gehouden.

"We bekeuren iedereen die ook maar met één blote teen een spoorbrug opstapt," zo laat de spoorbeheerder weten. Met het warme weer gebeurt het regelmatig dat zwemmers op spoorbruggen klimmen om een duik te nemen. De boete voor lopen op of langs het spoor is 140 euro. ProRail hoopt dat de hoge boete mensen laat inzien dat het gedrag levensgevaarlijk is.

'Spoorlopers' zorgen regelmatig voor gevaarlijke situaties en lange vertragingen. Als er mensen langs het spoor worden gesignaleerd, krijgen machinisten de opdracht om stapvoets verder te rijden. Uit cijfers van ProRail blijkt dat bijna 30% van alle treinvertragingen wordt veroorzaakt door mensen die onbevoegd op en langs het spoor lopen.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
NAVO-topman: 'Ik neem Trump altijd heel serieus'
1:33

NAVO-topman: 'Ik neem Trump altijd heel serieus'

Moeten we ons voorbereiden op een HMPV-pandemie?
1:03

Moeten we ons voorbereiden op een HMPV-pandemie?

'Zwaarste criminelen communiceerden langdurig met elkaar in EBI'
1:32

'Zwaarste criminelen communiceerden langdurig met elkaar in EBI'

'Opnieuw meer bedreigingen tegen journalisten'
1:07

'Opnieuw meer bedreigingen tegen journalisten'

'Geen vuurwerkverbod om problemen in Amsterdam en Rotterdam'
1:15

'Geen vuurwerkverbod om problemen in Amsterdam en Rotterdam'

'Zeker asielminister Faber is gegroeid in haar rol'
1:32

'Zeker asielminister Faber is gegroeid in haar rol'

Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau