Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Communisten weer deels aan de macht in Tsjechië

Redactie

Tsjechië heeft woensdag een nieuwe regering gekregen die geen meerderheid heeft in de tweehonderd zetels tellende Tsjechische parlement. Daarom gaat de nieuwe premier gedoogsteun vragen van de communisten.

Die krijgen hiermee voor het eerst een vinger in de pap sinds de communistische dictatuur eind 1989 ineenstortte in toenmalig Tsjechoslowakije.

Premier Andrej Babis leidt een partij (ANO) die zich afzet tegen de gevestigde orde, maar wel voor goede relaties met onder meer de EU en de NAVO is. Babis' regering heeft inclusief de vijftien zetels van zijn sociaaldemocratische coalitiepartners 93 zetels.

De communisten hebben er vijftien. Zij lijken Babis best te willen steunen, maar ze hebben ook eisen, zoals het verminderen van de bijdragen aan de NAVO. De partij van de Tsjechische communisten, de Communistische Partij van Bohemen en Moravië (KSCM), komt zaterdag bijeen om een standpunt in te nemen.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau