Moordverdachte verraadt zichzelf bij undercoveragent: ‘Vertelde alles in geuren en kleuen’
In de Zaak van je Leven blikken we vanavond met rechercheurs, politiemensen en familieleden van de in 2010 vermoorde taxichauffeur Anand Ramdin terug op de heftige moordzaak. Zo vertellen rechercheurs hoe ze met een slimme truc één van de verdachten lieten praten.
Als Ramdin in oktober 2010 wordt vermoord, stuit de politie al snel op drie verdachten. Het blijkt te gaan om drie Poolse mannen. Eén van de verdachten werd voor een ander delict opgepakt in Polen, maar begint gelijk aan twee cipiers te vertellen over een moord die hij zou hebben gepleegd in Nederland.
Undercoveragent
De rechercheurs in Tilburg bedenken een plan om de verdachte te laten bekennen. "Kennelijk wilde hij heel graag zijn verhaal vertellen, maar niet tegen de politie", aldus Paul Emmen, officier van justitie in de zaak. "Dan is er één mooie vondst: dat hij het tegen een politieman vertelt waar hij niet van weet dat het een politieagent is."
LEES OOK: Taxichauffeur in koelen bloede vermoord: ‘Echt als vuil gedumpt’
De verdachte wordt op Schiphol in de cel geplaatst met een undercoveragent. Nadat de agent een nep-verhaal heeft opgehangen over de reden van zijn arrestatie, begint de verdachte direct te praten. "Toen dacht hij: dan moet ik ook gaan vertellen waarom ik hier zit", vertelt rechercheur Martijn Winkelman. "Hij begon in geuren en kleuren dat hij had geschoten en iemand had vermoord." De man houdt niet op met praten. "De undercover heeft niet eens vragen gesteld."
Kijk vanavond om 20:25 uur naar De Zaak van je Leven op NPO 2 voor het volledige verhaal over de Tilburgse Taximoord uit 2010.