Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Henk Krol: ‘Verplaats vergaderingen Tweede Kamer naar huiskamer’

Redactie

Henk Krol (50PLUS) zou een gedeelte van de vergaderingen in de Tweede Kamer willen verplaatsen naar een 'huiskamer-setting'. Nu zitten Kamerleden soms te ver van elkaar verspreid, zei Krol vandaag in het radioprogramma WNL Haagse Lobby op NPO Radio 1.

“Ik zou hele simpele dingen willen veranderen”, zegt Krol. “We vergaderen nu soms met een man of zes in die hele grote zaal. Mensen thuis snappen daar niks van, die denken dat de rest op het strand ligt.”

Gezellig bankstel

“Waarom verplaatsen we die vergaderingen niet naar een huiskamer-setting?” vraagt Krol zich af. “Gewoon een gezellig bankstel neerzetten, kopje koffie serveren. Gewoon met elkaar praten en kijken of je gezamenlijk tot een oplossing kunt komen.” Krol denkt dat problemen op deze manier makkelijker en inzichtelijker opgelost worden.

Krol noemt de fractievergaderingen van 50PLUS als voorbeeld van deze huiskamer-aanpak. “50PLUS is een partij die mensen heeft die van oorsprong aan heel verschillende zijden stonden, zowel links als rechts. Omdat die mensen onderling respect voor elkaar hebben, komen we er elke week op een hele leuke manier uit.”

LEES OOK: Vergadering 50PLUS loopt volledig uit de hand: ‘Leden met elkaar op de vuist’


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau