Allahu Akbar-schreeuwer doodt politiehond: ‘Deze held bracht het hoogste offer’
Een politiehond is gisteren overleden aan zijn verwondingen die hij opliep bij de arrestatie van een man die agenten en de politiehond aanviel in Schiedam. Dat meldt de politie. Volgens getuigen stond de man 'Allahu Akbar' te schreeuwen op zijn balkon en zwaaide hij met een bijl.
De politie probeerde met de man in gesprek te gaan, maar contact maken bleek niet mogelijk. Een arrestatieteam ging naar binnen, maar op dat moment viel de man de agenten en de politiehond aan. " Omdat de inzet van een stroomstootwapen geen effect had, voelden de agenten zich genoodzaakt te schieten", aldus de politie.
Ziekenhuis
De man werd vervolgens overgebracht naar het ziekenhuis. De politiehond was echter zo ernstig verwond, dat hij is overleden. Op Twitter heeft de politie een foto gedeeld van de hond. "Deze held heeft gisteren het hoogste offer gebracht tijdens een aanhouding in Schiedam", staat er bij de foto. Het beestje wordt bedankt voor zijn diensten.
Deze held heeft gisteren het hoogste offer gebracht tijdens een aanhouding in Schiedam.#thinblueline #rustzacht #rip #bedanktvooralles pic.twitter.com/UdcWJPlsIN
— Politie Eenheid Rotterdam eo (@POL_Rotterdam) May 31, 2018