Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Trump zegt nucleaire akkoord op: ‘Iran mag nooit nucleaire wapens hebben’

Redactie

De Amerikaanse president Donald Trump heeft het nucleair akkoord met Iran dinsdag zoals verwacht opgezegd. Dat maakt de weg vrij om opnieuw economische sancties te treffen tegen de Islamitische Republiek. Dat heeft Trump bekendgemaakt tijdens een toespraak in het Witte Huis.

Trump zei onder meer dat een land als Iran nooit nucleaire wapens mag hebben en het vorige akkoord niet wordt nageleefd door het Iraanse regime. Het land zou nog steeds werken aan nucleaire wapens.

De Amerikaanse president gaat economische maatregelen nemen van het hoogste niveau tegen Iran. Ook landen die het regime ondersteunen kunnen rekenen op straffen vanuit Amerika.

Trump zei eerder al het akkoord "een onding" te vinden. Hij wilde het akkoord herzien of opblazen. Die belofte is hij met deze beslissing nagekomen.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau