Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Woede om kapper die kroeshaar ‘er bijlopen als een bosneger’ noemt

Redactie

Verschillende mensen zijn boos geworden nadat kapper Ad Peters in het RTL-programma Bubbles&Gloss zei 'dat je er niet altijd als een bosneger bij wil lopen'. Dat zei hij in een gesprek over vrouwen die soms geen zin hebben in hun sterk krullende haar.

In het programma was te zien hoe een andere kapper aan de slag ging met een vrouw die erg krullend haar heeft, volgens een tafeldame 'bijna negroïde'.

'Je kunt daar niet zoveel mee'

Volgens Peters denken veel mensen onterecht dat je blij bent met kroeshaar. "Nou, daar ben je meestal helemaal niet blij mee, want daar kun je niet zo veel mee.”

Onder andere rapper Ronnie Flex is boos over de opmerking. "Wow, wat een schande", aldus de artiest op Instagram. "Als de media dit niet oppakt snap ik niks meer. Al mijn broers en zussen zijn prachtig."

Instagram access token is not configured.

Om deze content te bekijken dien je akkoord te gaan met sociale media cookies.

Ook de Facebook-groep Miss Black Hair vindt het belachelijk hoe de term wordt gebruikt in het programma. "We are not black because we are cursed, but because we were the first!"

De term 'bosneger' wordt ook wel gebruikt voor de marrons, een volk van gevluchte slaven in onder andere Suriname, die in het oerwoud hun eigen samenlevingen hebben opgebouwd. 'Bosneger' wordt sinds de jaren zestig niet echt meer gebruikt, hoewel 'boslandcreool' nog langer voorkwam.

LEES OOK: Marron United over lawaaidemonstrant: ‘Die komt gewoon hoor’

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau