‘Opgepakte beveiligers kluisroof Rabobank vermoedelijk niet de dieven’
De twee beveiligers die vanochtend zijn gearresteerd in verband met de kluisroof in de Rabobank van Oudenbosch zijn vermoedelijk niet de dieven.
Dat vermoeden hebben politie en justitie, meldt De Telegraaf. Het vermoeden is gebaseerd op hun onderzoek naar de roof op 2 maart, waar mogelijk meerdere miljoenen zijn buitgemaakt. De twee beveiligers van het bedrijf EBN zijn vanochtend opgepakt in Roosendaal en Etten-Leur. Hun huizen zijn vanochtend door de politie doorzocht.
LEES OOK: Politie houdt twee beveiligers aan voor kluisroof Rabobank
Twee andere mannen zouden zich vrijdag voor de roof al hebben laten insluiten in de bank. Het is nog niet bekend wie de mannen zijn. De recherche vermoedt dat de mannen het alarm zelf af hebben laten gaan om zo toegang tot de bank te verkrijgen.
Op maandag 5 maart werd ontdekt dat kluisjes in de kelder van het bankgebouw waren leeggeroofd. De kelder telt ongeveer zeshonderd kluisjes. Over de precieze omvang van de buit hebben de bank en de politie nooit mededelingen gedaan.
Vanaf het begin heeft de politie er rekening mee gehouden dat de daders hulp hebben gehad van binnenuit, omdat de opvallende kluiskraak goed was voorbereid en professioneel uitgevoerd.
Eerder deze maand werd bekend dat de politie ook beveiligingsbedrijf EBN in het vizier had. De server van het bedrijf was in beslag genomen. EBN liet destijds weten mee te werken aan het onderzoek van de politie en is ook bezig met een intern onderzoek.