Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Oscar gaf staatshoofd al 23 jaar lang een hand: ‘Vorig jaar ging het mis’

Redactie

Oscar kijkt ieder jaar weer heel erg uit naar Koningsdag. Al zeker twintig jaar lang geeft hij namelijk het staatshoofd van ons land een hand op de feestelijke dag. Maar vorig jaar in Tilburg ging het mis en ging de handdruk aan hem voorbij, vertelt hij in Goedemorgen Nederland.

Dat jaar stond hij namelijk te praten met twee prinsesjes toen de koning voorbij liep. "Er werd even gedacht dat mijn leven voorbij was, maar nee. Nu had ik een leuk gesprekje met de prinsesjes. Koningsdag is belangrijk voor Oscar. "Dat persoonlijke moment. Dát vind ik belangrijk."

Dit jaar is hij er weer vroeg bij. Oscar staat nu al langs de route om de jarige koning de hand te kunnen drukken. Dit jaar met een bijzonder attribuut, want zijn hand zit in het oranje-rood-wit-blauwe gips. "Gelukkig wel links, dus met rechts lukt het altijd", lacht hij.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau