BREKEND: Anti-fascisten vallen rechts ‘kraakpand’ aan met stenen en vuurwerk
Een groep onbekenden heeft het pand dat eerder vandaag in Amsterdam werd 'gekraakt' door rechtse actievoerders met stenen en vuurwerk bekogeld. Dat meldt AT5.
Lees ook: Rechtse actievoerders kraken pand in Amsterdam-Oost, We Are Here vermoedt complot
Het door de actiegroep 'Identitair Verzet' betrokken pand staat in dezelfde wijk als de panden die door actievoerders van We Are Here werden gekraakt om uitgeprocedeerden te voorzien van onderdak. Identitair Verzet wilde met de actie een daad stellen tegen de krakers. Overigens is er geen sprake van een kraak: het pand wordt door de activisten bewoond als uitvoering van een anti-kraakcontract met woningbouwvereniging Ymere.
Bij het opstootje raakte niemand gewond. De politie was snel ter plaatse maar kon niemand aanhouden. Wel sneuvelden een aantal ruiten van het door Identitair Verzet betrokken pand. Ymere zal deze nu repareren.
Wie er achter de aanval op het pand zat zat is onduidelijk. Wel meldt AT5 dat veel We Are Here-activisten in de buurt waren toen het incident plaatshad. Op Twitter eist de Antifascistische Actie Nederland de actie op.
Antifascisten in actie! Ramen ingegooid bij door neo-nazi's gekraakt pand in Amsterdam. #RudolfDieselstraat pic.twitter.com/Ky3qhgjnjo
— AFA Nederland (@AFA_Nederland) April 21, 2018