Vanaf nu mag er niet meer geblowd worden in Den Haag en Scheveningen
In grote delen van Den Haag en Scheveningen is het vanaf nu verboden om in de openbare ruimte te blowen of op een andere wijze softdrugs te nuttigen. Dit schrijft Omroep West op hun website.
De afgelopen jaren kwamen er bij de gemeente uit verschillende stadsdelen veel klachten binnen van stank- en geluidsoverlast als gevolg van met name blowende mensen. De klachten kwamen van zowel bewoners, als van toeristen, zo meldt De Telegraaf.
In dertien gebieden in Den Haag en Scheveningen is het verbod ingesteld. Het gaat hier onder meer om het centrum van Den Haag, het gebied rondom Den Haag Centraal en de boulevard van Scheveningen. In sommige van deze gebieden geldt ook al een alcoholverbod.
Het softdrugsverbod geldt in ieder geval de komende twee jaar en zal daarna worden geëvalueerd. Wie het verbod overtreedt krijgt een boete, maar om aan het nieuwe beleid te wennen zal de politie de komende twee weken alleen een waarschuwing geven.