Karin Bloemen over MeToo: ‘We moeten met zijn allen een code veranderen’
Cabaretière Karin Bloemen vindt dat er sinds de MeToo-golf een hoop is veranderd in het gedrag van mannen en de manier waarop ze daarop worden aangesproken.
Bloemen vertelt in het WNL-programma ‘t Wordt Nu Laat dat ze zich nog steeds zeer boos maakt om mensen die zich schuldig hebben gemaakt aan seksuele intimidatie, aanranding of verkrachting.
“Ik heb me er heel erg hard voor gemaakt dat mensen moeten en mogen vertellen wat er is gebeurd”, zegt Bloemen, die er eerder mee naar buiten kwam zelf in haar jeugd te zijn misbruikt. “En ik vind dat je mensen hoort aan te pakken op hun foute gedrag. We moeten een soort code veranderen met z’n allen. En dat heeft tijd nodig en ook eerlijkheid.”
Recht
Bloemen vindt over het algemeen wel dat het recht heeft gesproken nadat de MeToo-discussie los was gebarsten. “Heel veel mensen hebben zich uitgesproken tegen dat soort gedrag en mensen zijn er nu alerter op.”
“Ik maak tijdens mijn shows of als ik mensen ontmoet, heel vaak een opmerking: ‘Gaan we die kant op? Gaan we niet doen hè.’ Ik probeer mensen door middel van humor te corrigeren.”