Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Staatssecretaris wil af van rookhok Tweede Kamer: ‘Ik voer oorlog tegen het roken’

Redactie

Slecht nieuws voor paffende parlementariërs: staatssecretaris Paul Blokhuis (Volksgezondheid) wil een einde maken aan de rookruimte in de Tweede Kamer. Dat meldt het AD.

Gisteren werd al bekend dat rookruimtes in horecagelegenheden binnen twee jaar moeten verdwijnen als het aan de staatssecretaris ligt. Vandaag maakt hij bekend dat ook de rookruimtes in o.a. de Tweede Kamer en in ziekenhuizen in de ban gaan.

'Zorgvuldige oorlog'

"Ik voer een oorlog tegen het roken, maar wel een zorgvuldige oorlog'', zegt Blokhuis. De staatssecretaris wil dat zorgvuldigheid voorop staat, en dat er overleg wordt gevoerd over het tempo waarin de rookruimtes moeten verdwijnen.

Het mogelijke verbod op rookruimtes is het gevolg van de uitspraak in de rechtszaak die Clean Air Nederland tegen de staat aanspande. De rechtbank van Den Haag oordeelde afgelopen februari dat de uitzondering voor rookruimtes in horecagelegenheden ongeldig is. Ook rookruimtes zouden daardoor onder het algehele rookverbod vallen.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau