Advocaat Weski wil niet ‘meespeculeren’ met media over Mocro War
Inez Weski, advocaat van de voortvluchtige Ridouan T. (41), vindt dat strafzaken tegenwoordig te veel ‘voor de stoep van de rechtbank’ worden besproken.
Weski reageert daarmee op de stroom aan berichtgeving in de media nadat bekend werd dat Utrechter Nabil B. kroongetuige werd. Hij getuigt over de zogeheten Mocro War, een drugsoorlog die voornamelijk wordt uitgevochten door Marokkanen en Antillianen.
Nabil B. wijst de mogelijk zeer gevaarlijke Ridouan T. aan als de man achter verschillende moorden. Afgelopen donderdag werd de broer van kroongetuige B. dood aangetroffen in Amsterdam.
'Zeer te betreuren'
“Ik heb kennisgenomen van alles wat over deze zaak wordt besproken en wat er gebeurd is”, aldus Weski in het tv-programma WNL Op Zondag. “Deze moord is zeer te betreuren. Maar het probleem is dat alles in de media wordt besproken, waardoor het moeilijk is om een onbevangen oordeel te geven.”
“Alles vindt van buiten plaats. Iedereen brengt de moord in verband met het feit dat hij kroongetuige is geworden. Ik ga niet meespeculeren. Er wordt in de krant ook zomaar een foto gepubliceerd van Ridouan T. Je kan door alle berichtgeving niet meer goed onderscheiden wat werkelijkheid is.”
Over haar cliënt, die zich waarschijnlijk niet in Nederland bevindt, wil Weski weinig zeggen. “Hij is voor iedereen al een grote boef. Hij kan op deze manier zo een EBI ingepraat worden. Maar mijn cliënt is onschuldig tot het tegendeel bewezen is.”