Extra beveiliging voor Aboutelab na uitspraken preker: ‘Hij is een afvallige moslim’
Ahmed Aboutaleb krijgt extra beveiliging omdat hij in een Facebookgroep als afvallige moslim is bestempeld.
In de besloten groep wordt de burgemeester van Rotterdam in het Arabisch ‘een vijand van de islam’ genoemd. Hij zou volgens de radicale prediker Fawaz Jneid islamitische scholen verbieden en tegen moskeeën zijn.
De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) is op de hoogte van de preek van Jneid.
'Verstorende zieke geesten'
“Dit moet veel harder aangepakt worden”, reageert CDA-Kamerlid Madeleine van Toorenburg in Goedemorgen Nederland.
“Het podium dat deze mensen krijgen is veel te groot. We zijn als CDA al heel lang bezig met het voorkomen van verheerlijken van geweld en het aanpakken van het salafisme."
"Het zijn hele verstorende zieke geesten die onze samenleving bedreigen", vervolgt de CDA'er. "De veiligheidsdiensten zijn er goed mee bezig, maar ik vind dat we ervoor moeten zorgen dat dit soort lieden helemaal niet de ruimte krijgen in onze samenleving. Weg ermee!", aldus van Toorenburg.