Europees Parlement kost bijna twee miljard euro: ‘Goede beslissingen maken, geen auto met chauffeur’
De kosten van het Europees Parlement lopen flink op. Waar het budget een aantal jaar geleden bestond uit 1,5 miljard euro, is de verwachting dat binnenkort de grens van 2 miljard euro bereikt wordt.
Bijna de helft van de kosten gaat naar salaris van de Europarlementariërs. Zij krijgen zo'n 8.500 euro bruto per maand en 4.000 euro onkostenvergoeding. Ook hebben zij een optie op een gratis auto met chauffeur.
Controle nauwelijks mogelijk
Nederlandse Europarlementariërs zeggen in De Telegraaf dat verantwoordelijke Klaus Welle, Secretaris-generaal van het Europees Parlement, de begroting steeds oprekt en ervoor zorgt dat controle nauwelijks mogelijk is. Het moet mogelijk zijn om te kunnen controleren waar het geld naartoe gaat, zeggen de parlementariërs.
Welle zou vooral gaan voor prestige. Zo wordt het meubilair in het EU-parlement weer vernieuwd, wat de parlementariërs onnodig vinden.
'Too much'
"Bizar", reageert ChristenUnie-voorman Gert Jan Segers, die deze ochtend co-presentator is in Goedemorgen Nederland. "Dit zijn regelingen die 'too much' zijn."
"De belastingbetaler betaalt. Het is geld dat mensen voor je afdragen om goede beslissingen te maken, en niet om in een auto met chauffeur rond te rijden", aldus Segers.