Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Pechtold: ‘Bij Wilders waren we te laat, bij Baudet moeten we op tijd zijn’

Redactie

Fractievoorzitter van D66 Alexander Pechtold ziet Thierry Baudet als een groter gevaar dan Geert Wilders. "Bij Geert Wilders waren we te laat, bij Thierry Baudet moeten we op tijd zijn", zei Pechtold in het tv-programma WNL Op Zondag.

"Wilders pakt altijd de islam aan", zei Pechtold. "Hij spreekt van islamisering. Maar geloof is nog iets waar je voor kan kiezen. Je geaardheid of je ras, daar kun je niet voor kiezen."

LEES OOK: Pechtold: ‘Forum voor Democratie valt mijn kinderen lastig’

Pechtold zei verder geleerd te hebben van de in zijn ogen te zachte manier waarop D66 tegen Wilders in opstand kwam. "Hij kwam met de kopvoddentax en dat soort zaken. Daarvan zeiden we: 'Het is niet zo smakelijk maar ach, waar leidt het toe'. Nou, het leidt ertoe dat Wilders 25 zetels heeft. Het leidt ertoe dat Baudet de tweede partij in de peilingen is."

'Onfrisse club'

Pechtold zei ook dat hij, in tegenstelling tot Baudet bij minister Ollongren, geen aangifte wil doen tegen de politicus. "Ik dien ze van repliek en ik zeg tegen de kiezer: 'Als je gaat stemmen, let even op wat voor onfrisse club dit is.'"


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau