Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Franse OM gaat Marine Le Pen vervolgen voor twitteren IS-onthoofding

Redactie

Het Openbaar Ministerie in Frankrijk gaat de Franse politicus Marine Le Pen vervolgen, omdat zij in 2015 foto's plaatste van de onthoofding van de Amerikaanse journalist James Foley. Dat meldt Nu.nl op basis van het Franse persbureau AFP. Foley werd onthoofd door IS.

Le Pen reageerde met de foto's op een opmerking van een journalist, die zij dat haar partij, Fron National, overeenkomsten zou hebben met de terroristische organisatie IS. "Daesh (ander woord voor IS) is dit", schreef ze bij de gruwelijke foto's.

De tweet zorgde voor een relletje is Frankrijk. Zo noemde de De Franse minister van Binnenlandse Zaken Bernard Cazeneuve de tweet "'een schande, afschuwelijk en een werkelijke belediging voor alle slachtoffers van terrorisme".


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau