Verboden motorclubs vestigen zich vlak over de grens: ‘Risico op een bendeoorlog’
De aanpak van motorclubs in Nederland zorgt ervoor dat clubleden zich net over de grens gaan vestigen. Motorclubs zoals Bandidos kunnen vooralsnog niet, zoals in Nederland, verboden worden.
Daardoor bestaat nu het risico op een bendeoorlog. Dat zegt Cedric Stuyck, hoofd van de sectie georganiseerde misdaad bij het Openbaar Ministerie in Belgisch Limburg tegenover NRC.
“We zien met name het laatste halfjaar de spanningen steeds meer toenemen”, aldus Stuyck. “Verschillende voertuigen zijn in brand gestoken, er zijn aanslagen met granaten geweest en er is op woningen geschoten.”
De in Nederland verboden motorclub Bandidos is nu actief in Lommel, net over de grens in Belgisch Limburg. Satudarah, een club die justitie in Nederland eveneens wil verbieden, zou ook plannen hebben zich naar België te verplaatsen.