Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Haagse loverboy die minderjarig meisje prostitueerde moet vijf jaar de cel in

Redactie

De rechtbank in Den Haag heeft een negentienjarige man uit Den Haag een gevangenisstraf van vijf jaar opgelegd voor het prostitueren van een minderjarig meisje. Het Openbaar Ministerie had eerder zes jaar geëist, meldt het ANP.

Volgens de aanklager heeft hij in 2016 een destijds vijftienjarig meisje uit zijn stad een jaar lang seksueel uitgebuit. Om elke maand honderden euro's bij elkaar te krijgen, bepaalde de verdachte dat zij betaalde seks moest hebben.

Datingapp

Overdag zat het meisje op school, maar 's nachts klom ze uit het raam van haar ouderlijke woning om met wildvreemde mannen seks te hebben in de auto.

Ze kwam aan de sekscontacten via een datingapp. Het OM vervolgt later dit jaar ook vijf mannen die seks met het slachtoffer zouden hebben gehad.

Het meisje en de jongen waren ook in contact gekomen via een datingapp. Het begon vriendschappelijk maar de jongen dwong haar al snel tot seks.

Vertrouwenspersoon

Hij maakte er een filmpje van en zette het slachtoffer daarmee op grove wijze onder druk.

Hij dreigde haar of haar ouders iets aan te doen. Het meisje stapte ten einde raad naar een vertrouwenspersoon op school.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau