Man mishandelt buurvrouw op gruwelijke wijze, maar krijgt alleen tbs opgelegd
Het Openbaar Ministerie (OM) heeft tbs met voorwaarden geëist tegen de 30-jarige Jordy M. die vorig jaar zijn buurvrouw op gruwelijke wijze mishandelde, meldt Omroep Brabant. M. hoeft niet de gevangenis in, omdat hij ontoerekeningsvatbaar is verklaard. "De verdachte kan geen straf krijgen, dat valt moeilijk uit te leggen", aldus de officier van justitie.
M. takelde zijn buurvrouw ontzettend zwaar toe. De vrouw werd gevonden met breuken in bijna alle botten van haar gezicht. Daarnaast had ze een hersenbloeding, gekneusde hersens, gebroken ribben en waren beide ogen beschadigd. Haar linkeroog is zelfs verwijderd.
Naast de tbs wil de OvJ dat M. een schadevergoeding van 50.000 euro betaalt voor immateriële schade en 3.000 euro voor materiële schade. Als M. zich niet aan de voorwaarden houdt die gelden bij zijn tbs, kan er ook dwangverpleging worden opgelegd.
'Kapot geschrokken'
Het slachtoffer en haar familie kregen vanochtend voor de zitting begon al een enorme schok te verwerken. Ze stonden plots oog in oog met de dader. "Ik ben me kapot geschrokken. Hij stond gewoon een sigaretje te roken buiten", aldus de ex-man tegen de regionale omroep. "Ik dacht dat we in Nederland een goed rechtssysteem hadden. Wij dachten dat hij vast zat ."
M. is echter als sinds half december vrij en hij wordt behandeld in een kliniek in Portugaal. Hij krijgt daar medicijnen en is rustiger geworden, zegt hij zelf. Volgens een psychiater is de man volledig ontoerekeningsvatbaar.