Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Zijlstra zegt sorry voor leugen over Poetin

Redactie

Minister Halbe Zijlstra van Buitenlandse Zaken betuigt spijt over de leugen die hij heeft verteld over zijn ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin. "Dat dit een kras voor mij is, is duidelijk'', zegt de minister.

"Het was dom, onverstandig en het spijt me dat ik het op deze manier heb aangepakt'', aldus Zijlstra. Hij had na onderzoek door de Volkskrant al toegegeven dat hij Poetin in 2006 niet zelf had horen praten over een 'Groot-Rusland’, maar dat hij het alleen van iemand anders had gehoord. In een eerdere verklaring had hij dit al "onverstandig" genoemd.

Hij denkt nog wel geloofwaardig te zijn. "Bij geloofwaardigheid hoort volgens mij ook dat je zo'n domme fout toegeeft."

Op de vraag of hij aanblijft antwoordt hij dat dit aan de Tweede Kamer zal zijn. Het debat over de kwestie is dinsdag. ,,We zullen moeten kijken hoe het debat gaat. Ik heb destijds een onverstandige, je mag zelfs zeggen domme keuze gemaakt door degene die mij het verhaal vertelde te willen beschermen op een manier door het naar mezelf toe te trekken''. Zijlstra hoopt de Kamer te kunnen uitleggen waarom hij het zo heeft gedaan.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau