Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

130 kinderen gered uit misbruik door onderzoek naar kinderporno

Redactie

Het afgelopen jaar zijn 130 kinderen gered uit een misbruiksituatie door onderzoek naar gevonden kinderporno. Daarbij zijn 380 verdachten aangehouden, meldt de NOS.

Het gaat om Nederlandse kinderen die geïdentificeerd konden worden door analyse van aangetroffen beeldmateriaal. "Het kan gaan om een sportleraar bij wie we foto's van een kind hebben gevonden, maar ook om een opa die langdurig zijn kleinkinderen of buurtkinderen heeft misbruikt", zegt landelijk coördinator van de politieteams Ben van Mierlo. De kinderen zijn overgedragen aan hulpinstanties.

Sterke toename

Het aantal meldingen van het downloaden of verspreiden van kinderporno door (vermoedelijk) Nederlandse gebruikers steeg van 12.000 in 2016 naar 18.000 in 2017. Die toename zou onder andere komen door het groeiende aanbod van kinderporno op internet.

Veel meldingen van kinderporno komen uit de Verenigde Staten. Amerikaanse technologiebedrijven zijn verplicht om ontdekkingen van dit soort materiaal door te geven aan het National Center for Missing and Exploited Children. Deze instantie geeft meldingen door aan de Nederlandse politie als er aanwijzingen zijn dat het materiaal hier is gemaakt.

Niet alle meldingen onderzocht

Toch kan de politie niet al dit soort meldingen onderzoeken. "We filteren de grotere zaken eruit", zegt Van Mierlo tegen de NOS. De politie richt zich vooral 0p de makers en verspreiders van het beeldmateriaal. De nadruk ligt op het redden van kinderen. Individuele verdachten die het materiaal downloaden hebben minder prioriteit.

Van Mierlo vindt dat techbedrijven meer zouden moeten doen om verspreiding van kinderporno tegen te gaan. Volgens hem proberen sommige internetproviders en hostingbedrijven om kinderporno zo snel mogelijk te verwijderen, maar doen andere techbedrijven soms vrijwel niets.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau