Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Enorme boete na korte broekjes op Turkse tv: ‘Kindermisbruik’

Redactie

De Turkse mediawaakhond heeft een tv-zender beboet nadat er klachten waren binnengekomen over "kindermisbruik''. Aanleiding was een talentenshow waarin jonge meisjes in korte broekjes en kleine topjes optraden, meldt persbureau ANP.

Het ging om een groep meisjes tussen de zeven en elf jaar. Meteen na de uitzending kwamen er klachten van kijkers die dat niet gepast vonden. De tv-autoriteit legde TV8 een boete van omgerekend ruim 220.000 euro op.

De boete zal de woede aanwakkeren van critici van president Erdogan die vinden dat deze knaagt aan het secularisme en aan de rechten van minderheden.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau