Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Omstreden oud-president Michail Saakasjvili wil vluchten naar Nederland

Redactie

De Georgische oud-president Michail Saakasjvili, die in Oekraïne onder vuur ligt, wil naar Nederland komen. Een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid bevestigt berichtgeving hierover door De Telegraaf aan persbureau ANP.

De advocaat van Saakasjvili heeft volgens het ministerie een verzoek gedaan om op basis van gezinshereniging naar Nederland te komen. Volgens de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) komt Saakasjvili in aanmerking. Hij is nog niet in Nederland. Saakasjvili is getrouwd met de Nederlandse Sandra Roelofs.

De stateloze Saakasjvili is al een tijd weg uit Georgië en heeft zich in Oekraïne ontpopt als luis in de pels van zijn voormalige bondgenoot, president Petro Porosjenko. De autoriteiten lieten Saakasjvili eerder oppakken vanwege beschuldigingen dat hij betrokken is bij een criminele organisatie.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau