‘Agentenpester’ kan gewoon filmen vanuit zijn cel: ‘Bajespost en designer schoenen’
De ‘agentenpester’ van het internet zit in de gevangenis, maar de 24-jarige Marciano O. gaat ook in zijn cel in de fout. Vanuit de Penitentiaire Inrichting waar hij verblijft plaatst hij filmpjes op het sociale netwerk Instagram, meldt het AD.
Zo is er te zien dat hij een pakketje ontvangt en laat hij een aantal paar schoenen zien. “Alleen maar designer man”, vertelt hij bij de beelden.
Hoewel de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zegt maatregelen te hebben genomen na een telefoontje van het AD, zijn de filmpjes niet verwijderd. Sterker nog: er is er zelfs één bijgekomen. “Het blijft een kat-en-muisspel. Risico op het invoeren van verboden middelen is nooit volledig uit te sluiten”, aldus een woordvoerder van de DJI.
Twee jaar geleden werd O. bekend door het plaatsten van filmpjes op zijn Instagram-account ‘Hoofdagent Saidd’. In die filmpjes treiterde O. agenten en was hij te zien in een gestolen politie-uniform.
Later werd O. opgepakt voor het bedreigen van een agent en werd hij ter observatie naar het Pieter Baan Centrum gestuurd. Nu zit de onruststoker opnieuw vast voor wapenbezit en bedreiging. Vandaag moet hij voorkomen bij de rechter.