Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

‘Partijen lijken bang voor stem van het volk via referenda’

Redactie

Het lijkt erop dat er een anti-referendumbeweging is ontstaan die bang is dat de stem van het volk zich kan laten gelden via referenda. Dat zei columniste Nausicaa Marbe in WNL Opiniemakers op NPO Radio 1.

Volgens Marbe zijn er partijen, zoals D66, die altijd voorstander waren van het referendum, totdat bleek dat men daardoor anders stemt dan gehoopt. "De indruk is ontstaan dat huidige partijen, die moeite hebben met regeren doordat veel stemmen naar populistische partijen gaan, bang zijn voor de zogenaamde stem van het volk, die helemaal niet zo weldenkend kan uitvallen als de Haagse politiek dat zou willen."

Extra democratisch middel

Marbe geeft als voorbeeld het Oekraïne-referendum: D66 was hier geen voorstander van, ondanks het feit dat het referendum altijd één van de kroonjuwelen van de partij was.

Marbe is een groot voorstander van referenda als extra democratisch middel. De columniste pleit ook voor lokale referenda. "Ik ben voorstander van referenda. Er zijn heel belangrijke dingen waarbij je het volk tussentijds moet kunnen raadplegen."


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau