Gert-Jan Segers noemt panda-lobby “ongemakkelijk”
ChristenUnie-fractievoorzitter Gert-Jan Segers vindt het "apart" dat er veel belangrijke mensen en geld is ingezet om de twee Chinese reuzenpanda's naar Nederland te krijgen. Dat zei de politicus vanochtend in Goedemorgen Nederland op NPO 1.
De panda-gift van China wordt gezien als een belangrijk diplomatiek gebaar. Het WNL-programma Haagse Lobby onthult vanavond hoe maar liefst drie minister-presidenten en zelfs het Koninklijk Huis zich bemoeiden met de komst van de panda's. "Wat ik wel apart vindt, en dat blijkt wel uit deze uitzending, is dat er allerlei belangrijke mensen worden ingezet om deuren te openen", aldus Seegers in het NPO-ontbijtprogramma. "Dus met geld kun je ook heel veel invloed kopen. Daar wordt ik altijd een beetje ongemakkelijk van."
LEES OOK: ‘Giftige’ panda-deal: ‘De Chinezen pakten de panda’s al af van Amerika’
Segers zegt daarnaast dat er ook aandacht had moeten zijn voor de mensenrechtenschendingen in China. "Dat lijkt mij iets belangrijker dan deze panda's."
Het WNL-programma Haagse Lobby over de komst van de Chinese reuzenpanda's is vanavond om 21.10 uur te zien op NPO 2.