Deze mensen zijn het meest tevreden met hun werk
Van de zelfstandigen ondernemers was 81 procent in 2016 tevreden met het werk wat zij deden. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek op basis van een nieuwe analyse van eerder gepubliceerde cijfers. Onder uitzendkrachten was de tevredenheid het minst groot (66 procent).
Werknemers met een vaste baan staan vlak onder zelfstandigen (78 procent), daarna de flexibele werknemers. Bijna driekwart van hen is tevreden met het werk wat ze doen.
Ontevreden
Ruim een kwart van alle werknemers met een flexibel dienstverband lukte het niet om een vaste baan te krijgen. Zij zijn minder vaak tevreden dan werknemers die andere redenen hadden om flexibel te werken. De geringere tevredenheid van uitzendkrachten hangt hiermee samen: ruim de helft van hen geeft aan een uitzendbaan te hebben omdat het niet lukte om een vaste baan te krijgen.
Bewust kiezen voor flexibel
Een op de drie werknemers zonder vast dienstverband geeft aan behoefte te hebben aan flexibiliteit of zegt geen behoefte te hebben aan zekerheid. Dit geldt vooral voor oproep- en invalkrachten. Werknemers die flexibel werken omdat ze dat willen, zijn vrijwel net zo tevreden met het werk als vaste werknemers. Hetzelfde geldt voor flexibele werknemers die nieuw zijn bij hun huidige werkgever.
Het aantal flexibele werknemers stijgt al jaren in Nederland. In 2016 hadden 1,8 miljoen werknemers een flexibele arbeidsrelatie. De overgrote meerderheid van de werknemers heeft een vaste baan: bijna 5,2 miljoen mensen.