Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

‘Vuist maken’ tegen farmaceutische industrie: ‘Ze hebben te veel macht’

Redactie

Tweede Kamerlid Henk Nijboer (PvdA) komt met een initiatiefnota die de torenhoge kosten die de farmaceutische industrie berekent moet beteugelen. Dat kondigde hij vanochtend aan in Goedemorgen Nederland.

De hoge prijs die voor sommige medicijnen wordt betaald is weer actueel naar aanleiding van het regeerakkoord. Daarin werd onder andere bekend dat Orkambi, een revolutionair middel tegen taaislijmziekte, niet meer wordt vergoed.

Nijboer legt de zwarte piet hiervoor duidelijk neer bij de fabrikant Vertex. Vertex is het enige bedrijf dat de medicijnen mag maken. "Ze buiten hun positie uit over de rug van de patiënten en de belastingbetaler", zei Nijboer.

Volgens het PvdA-Kamerlid kan het de belastingbetaler honderden miljoenen schelen als de overheid optreedt tegen de farmaceutische industrie. "Het gaat echt om groot geld."

Nijboer wil "een vuist maken" door maximumprijzen in te voeren en patentrecht te beperken. Ook wil hij meer transparantie over uitgaven en ziet hij graag dat de overheid zelf medicijnen gaat ontwikkelen. "Universiteiten doen heel veel onderzoek en geven dat eigenlijk gratis weg aan de farmaceutische industrie", aldus Nijboer

Kijk donderdagavond Haagse Lobby om 21.10 op NPO 2.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau