Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Nederland verleent asiel aan ‘Gülenisten’ na couppoging Turkije

Redactie

Nederland heeft asiel verleend aan de eerste Turken die na de couppoging vorig jaar in Turkije in ons land bescherming zochten. Dat meldt persbureau ANP. Volgens voorzitter Wil Eikelboom van de Vereniging Asieladvocaten en -juristen Nederland (VAjN) gaat het voor zover bekend om in ieder geval acht vermeende Gülen-aanhangers voor wie in Turkije vervolging dreigt.

Na de gewelddadige poging tot staatsgreep volgde een flinke toename van Turkse asielaanvragen. In 2016 waren het er 235 en dit jaar tot en met september al 309, terwijl het er in heel 2015 maar 56 waren.

De regering van president Recep Tayyip Erdogan houdt de in de VS verblijvende geestelijke Fethullah Gülen en zijn volgelingen verantwoordelijk voor de couppoging. De Turkse regering zuivert sindsdien het staatsapparaat van vermeende 'Gülenisten' en laat hen vervolgen. Ook in Nederland zijn grote spanningen ontstaan in de Turkse gemeenschap.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau