Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Longarts vergelijkt roken met Hitler en slavernij: ‘Vroeger was het legaal’

Redactie

Longarts Wanda de Kanter vergelijkt de werkwijze van de tabaksindustrie met kanker. “De tabaksindustrie is uitgezaaid in heel de maatschappij”, zegt De Kanter in de nieuwste aflevering van WNL’s Haagse Lobby. “Zo extreem is het.”

Volgens De Kanter is de tabaksindustrie overal. “Als er een nieuwe vleugel wordt geopend in een museum of een groot aids-diner wordt georganiseerd: de tabaksindustrie zit daar achter.” Daarnaast worden er mensen geworven door de industrie omdat ze een goed netwerk hebben in Den Haag. “De nieuwste commissarissen waren vroeger minister van Volksgezondheid.”

Hitler en slavernij

Roken is niet illegaal in Nederland, net als de verkoop van sigaretten. “Slavernij was ook legaal en Hitler is ook legaal aan de macht gekomen”, aldus De Kanter. “Als tabak vandaag als sigaret op de markt zou komen in en huidige vorm en met de huidige kennis, dan zou iedereen zeggen: ‘dit komt nooit op de markt’.”

De Kanter vindt dat tabaksproducenten te veel invloed hebben in Den Haag. “We weten dat accijns verhogen de meest effectieve maatregel is, dan weet je dat KPMG een rapport uitbrengt in opdracht van Philip Morris, met de conclusie: als je dat gaat doen worden er sigaretten gesmokkeld en die zijn gevaarlijk. Kan het nóg gevaarlijker?”, vraagt de longarts zich af.

Kijk vanavond naar Haagse Lobby van WNL om 21:10 uur op NPO 2.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau