Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Bleker: beslissing nieuwe kabinet over basisbeurs is ‘heel verdrietig’ 

Redactie

CDA-prominent Henk Bleker vindt het ‘doodzonde’ dat het nieuwe kabinet niet de basisbeurs herinvoert. “Ik heb daar echt verdriet van”, aldus Bleker in WNL Haagse Lobby op NPO Radio 1.

Vorige week lekte uit dat het nieuwe kabinet de basisbeurs niet opnieuw zal invoeren. Wel krijgen studenten in het eerste jaar korting op het collegegeld. “Dat doet mij echt een beetje pijn”, zucht Bleker. “En dan al dat gedoe over huurwaardeforfait voor mensen die hun huis hebben afgelost. Potverdorie, die hebben een huis van drie ton en het gaat er de hele dag over. We hebben het hier over studenten die door het niet-herinvoeren van de basisbeurs hogere schulden maken straks.”

Bleker vertelt in de uitzending dat hij zelf dankzij de basisbeurs überhaupt aan een studie kon beginnen. “Mijn ouders konden mijn studie ook niet betalen. Ik heb destijds geluk gehad dat de basisbeurs er was. Dan denk ik: jongens, die mensen zijn er nog steeds.”

Ook economisch journalist Hella Hueck is kritisch op de beslissing van het kabinet. “Ik ben het helemaal met je eens. Het is natuurlijk investeren in de toekomst”, zegt Hueck. “Dan lijkt het er toch wel op dat we een vergrijzende samenleving hebben, waar die mensen een stevige stem in hebben en waar politieke partijen hun oren af en toe te veel naar laten hangen.”

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau