Miss Turkije raakt titel na één dag al kwijt vanwege bespotten herdenking couppoging
Een bizarre tweet heeft de nieuwbakken Miss Turkije haar titel gekost, schrijft The Daily Mail. In een bericht dat ze 15 juli op Twitter plaatste dreef de 18-jarige student Itir Esen de spot met de herdenking van de couppoging in haar land, toen precies een jaar geleden. "Ik ben in de ochtend van 15 juli, de dag der martelaren, ongesteld geworden. Ik gedenk deze dag door te bloeden zoals de martelaren gebloed hebben", zou Esen volgens Turkse media geschreven hebben.
Esen was gisteren verkozen tot afgevaardigde van Turkije voor de Miss Worldverkiezing, die binnenkort in China gehouden wordt. Toen de organisatie lucht kreeg van haar tweet kon ze haar kroon meteen weer inleveren. In plaats van Esen wordt nu de tweede-prijswinnaar afgevaardigd.
Het organisatiecomité van de Miss Turkijeverkiezing liet weten dat het voor hen "onmogelijk" was een dergelijk bericht te accepteren omdat het comite tot doel heeft "Turkije wereldwijd te promoten en het imago van het land te ondersteunen."