Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Nederlandse wil terugkeren uit Syrië: ‘Tweede Wereldoorlog was ook lastig te vergeten’

Redactie

Een Nederlandse vrouw die vier jaar geleden is afgereisd naar IS-gebied wil terugkeren naar Nederland. Dat vertelt ze in gesprek met het Belgische VRT. Ze heeft geen spijt dat ze naar Raqqa is gegaan, maar denkt nu alleen maar aan het welzijn van haar kind.

Haar zoontje is nu één jaar oud en er is een tweede kindje op komst. “Het enige waar ik nu aan denk, is zijn welzijn”, benadrukt ze. “We slapen op een matras op de grond, er waren ziektes rond en de winter komt eraan .”

Volgens haar is het jammer dat mensen negatief kijken naar jihadgangers. vindt ze. “Alles is moeilijk te vergeten”, vertelt ze over de gruwelijkheden die door IS zijn opgeëist. “De Tweede Wereldoorlog ook, maar iedereen verdient een tweede kans.”

Ze zit op dit moment in een kamp, afgezonderd van haar Belgische man en andere strijders. Ze draagt daar een nikab en noemt dat vrijheid. “ In Nederland zou ik er voor worden aangestaard. En in Nederland leef je als een robot: je staat vroeg op, gaat naar school of werkt, komt thuis en gaat weer slapen. Daar hou ik niet zo veel van.”

Vrouw op de foto is niet de vrouw uit het verhaal.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau