Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Oud-Kamervoorzitter Weisglas: ‘Het wordt een gekke Prinsjesdag’

Redactie

Voormalig Tweede Kamer-voorzitter Frans Weisglas verwacht vandaag een ‘beleidsarme’ Prinsjesdag. Dat zegt de oud-VVD’er, van 2002 tot en met 2006 voorzitter van de Kamer, in het tv-programma Goedemorgen Nederland.

‘Staatsrechtelijk is Prinsjesdag belangrijk, omdat de begroting wordt gepresenteerd', aldus Weisglas. 'Maar het is ook een wat gekke dag, met het kabinet dat demissionair is. Er valt wat dat betreft niet veel nieuws te verwachten.’

Weisglas geeft aan de derde dinsdag van september op een speciale manier te hebben beleefd als Kamervoorzitter. ‘Ik had een formele taak. Dat was bijzonder en ook wel spannend. Het is en blijft een mooie, traditionele dag.’

De meeste stukken van Prinsjesdag 2017 zijn grotendeels uitgelekt en bevatten geen nieuw beleid. Koning Willem-Alexander zal vanmiddag om 13.00 uur de Troonrede voorlezen.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau