Miljoenennota: Nederlanders gaan er met 0,6 procent op vooruit
Gemiddeld gezien gaat de Nederlandse bevolking er met 0,6 procent op vooruit in 2018. Dat blijkt uit cijfers in de miljoenennota die de Telegraaf in handen heeft.
Vooral gezinnen met kinderen krijgen meer te besteden, hun koopkracht stijgt met 0,9 procent. Ook werkenden (met 0,8 procent) en gepensioneerden (0,6 procent) gaan er op vooruit.
Zelfs de minima krijgen er tegen verwachting wat bij, namelijk 0,3 procent. Eerder werd gedacht dat de laagste inkomens op 0 zouden blijven staan.
De positieve cijfers zijn te danken aan onze bloeiende economie, die na een stijging van 3,3 procent dit jaar naar verwachting nog eens met 2,5 procent gaat stijgen in 2018. Daardoor daalt het werkloosheidscijfer naar 390.000.
Er zal in 2018 extra geld geïnvesteerd worden in de zorg, maar ook de belastingdienst en de NVWA krijgen een geldinjectie. De belastingdienst heeft geld nodig om te zorgen dat zij digitaal kunnen blijven functioneren en dankzij het eierschandaal van afgelopen zomer werd duidelijk dat investeringen in de NVWA ook hard nodig zijn.