Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Opnieuw felle kritiek op SP: ‘Enkele personen hebben de macht’

Redactie

Oud-SP-Kamerlid Tjitske Siderius erkent de kritiek die haar ex-collega Sharon Gesthuizen heeft op de Socialistische Partij. Dat schrijft ze in een opiniestuk in het Nederlands Dagblad. “Leden met kritiek worden geïsoleerd dan wel publiekelijk te kijk gezet”, aldus Siderius.

Daarnaast heeft niet iedereen inspraak. “De macht is gecentraliseerd bij enkele personen, Kamerleden moeten uit de krant vernemen welke besluiten er zijn genomen”, schrijft ze.

De SP glijdt af naar de marge als zij niet kiest voor een constructieve koers, leden meer inspraak geeft en samen optrekt met andere linkse partijen. “Helaas lijkt met Meyer die weg niet ingeslagen te zijn”, stelt ze. Sinds de komst van Ron Meyer als partijvoorzitter is het van kwaad tot erger gegaan, vindt Siderius, die van 2012 tot 2017 in de kamer zat voor de SP.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau