Deze student wordt beschuldigd van racisme omdat hij blij was dat IS’ers stierven
Robbie Travers, een 21-jarige Britse student is door medestudenten beschuldigd van racisme omdat hij de dood van IS'ers toejuichte. De universiteit van Edinburgh, waar hij studeert heeft daarom een onderzoek ingesteld naar de student.
'Blij dat ze dichter bij 72 maagden zijn'
Travers berichte regelmatig op sociale media over rechtse thema's. Aanleiding voor het onderzoek van zijn universiteit is volgens The Sun een post waarin de rechtenstudent het bombardement van een IS-bastion in Afghanistan toejuichte. Travers schreef vorige maand dat hij "blij was dat deze barbaren een stap dichter bij hun 72 maagden" waren gebracht. Travers schreef op zijn Facebookpagina een aantal andere posts waaraan derden aanstoot zouden hebben genomen. Zo zou een pleidooi tegen de boerka zijn opponenten in het verkeerde keelgat zijn geschoten.
Volgens Britse media zou zijn universiteit hem beschuldigd hebben van het "in gevaar brengen van studenten die deel uitmaken van ethische minderheid".
De universiteit van Edinburgh liet weten van haar studenten te verwachten dat ze elkaar behandelen met "waardigheid en respect". Travers laat op Facebook weten een advocaat in de arm te hebben genomen. De post die de aanleiding vormde voor het onderzoek lijkt inmiddels verwijderd.