Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Burgemeester luidt noodklok na recordaantal moorden: ‘Criminelen winnen zo’

Redactie

Paul Depla, burgemeester van Breda, luidt de noodklok over het aantal moorden in de provincies Noord-Brabant en Zeeland. “Het zijn criminelen die elkaar van het leven beroven. Maar jij als burger kunt er ook mee te maken krijgen omdat je op de verkeerde plek bent”, zegt hij tegen EenVandaag,

In West-Brabant en Zeeland wordt dit jaar opvallend meer gemoord dat voorgaande jaren. In de eerste helft van dit jaar vielen er al 13 dodelijke slachtoffer en de helft is te koppelen aan georganiseerde misdaad. In 2016 werden en ‘maar’ 9 mensen vermoord over heel het jaar.

Hij wil dat de partijen die onderhandelen over een nieuw kabinet harde maatregelen gaan nemen en zorgen voor meer politiecapaciteit. “Het aantal moorden is zo stevig dat we niet onder doen voor Amsterdam. Maar als je kijkt naar de capaciteit, is het de helft van Amsterdam. Dat moet echt anders in de verdeelmodellen”, aldus Depla.

Depla probeert de georganiseerde misdaad bedrijfsmatig aan te pakken. Hij wil de criminelen raken in hun portemonnee. “De criminelen willen geld verdienen en daarmee leuke dingen doen, hun machtspositie uitbreiden.” Dus dusver kreeg hij telkens een ‘nee’ terug uit Den Haag.

Als we het met Haagse dogma’s aanpakken, in plaats van met lokale ervaring, is er maar een winnaar en dat is de georganiseerde criminaliteit,” aldus de burgemeester.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau